Bize Ulaşın:
0216 314 64 54
Adres:
Madenler, Özçelik Sk. no:11 34785 Ümraniye/İstanbul

Otomasyon

Anasayfa-Otomasyon

Otomasyon Hakkında

İnsan gücüne gereksinimi azaltarak işlerin makineler tarafından yapılmasını sağlamak için üretilen imalat sistemlerine otomasyon ismi verilir. Otomasyon sistemleri sayesinde toplam işin paylaşım yüzdesi, o sistemin gelişmişlik düzeyini gösterir. İnsan gücüne gereksinimi azaltarak işlerin makineler tarafından yapılmasını sağlamak için üretilen imalat sistemlerine otomasyon ismi verilir. Otomasyon sistemleri sayesinde toplam işin paylaşım yüzdesi, o sistemin gelişmişlik düzeyini gösterir.

Otomasyon, pek çok değişik işletme için makine ve insan iş gücü arasındaki paylaşımı yapma imkanı sunuyor. En önemlisi bilimsel dünyada ve endüstriyel faaliyetlerde günümüzdeki otomasyon sistemlerinin katkıları hafife alınamaz. Bu sayede günümüzde insan müdahalesi olmadan pek çok farklı işlem makineler aracılığı ile kolaylıkla yapılabiliyor. Tam ve yarı otomasyon olmak üzere 2 farklı şekilde bu sistem kullanılıyor.

İşin içerisinde insan gücü bulunuyorsa yarı otomasyon tamamen makine ile çalışıyorsa buna tam otomasyon ismi verilir. Tüm rekabet koşullarında ayakta kalabilmek için verimli ve hızlı şekilde üretim sağlayabilmek için otomasyon sistemleri gereklidir. Otomasyon, makineler aracılığı ile insanın birlikte çalışmasını sağlayan sistemdir.

Teklif Al

Biz Sizi Arayalım

Güçlü ve yenilikçi firmalar bize güvendi ve tercih etti.